שאל את הרב

כדרכו בהפצת התורה ברוחב לב לכל ישראל, ובנכונותו האופיינית להיות קשוב לכל נושא ועניין המופנה אליו, הסכים הרב אליעזר קשתיאל לאפשר להפנות אליו דרך האתר שאלה או בקשת עצה בכל נושא. בעז"ה הרב ישתדל להשיב כפי יכולתו.

*בלחיצת שליחה הינך מאשר קבלת מייל מהאתר
*התשובות מתפרסמות באתר בעילום שם ונשלחות למייל השולח

התקנון:

הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות להעביר שאלות לרב, לפרסם שאלה או לא לפרסמה לפי העומס ולפי העניין.

  • אפשר להפנות שאלות בכל נושא מלבד טהרת המשפחה.
  • הפונים מתבקשים להתחשב בזמנו היקר של הרב ולשלוח רק שאלות שיש בהן צורך של ממש.
  • כיוון שמדובר בשאלות הרשומות בכתב ולא בעל פה, חשוב מאוד לדייק בניסוח תמציתי של השאלה, לציין את הפרטים הנחוצים בלבד ולוודא שהשאלה ברורה לפני שהיא נשלחת לאתר.
  • הרב – באמצעות מערכת האתר – ישתדל למסור תשובה בהקדם האפשרי ועד שבועיים ממועד שליחת השאלה. אם חלפו 14 יום ולא התקבלה תשובה מהרב, ייתכן שחלה טעות ברישום הכתובת. במקרה כזה אפשר לשלוח שוב ל- navon.books@gmail.com.  
  • הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות להעביר שאלות לרב, לפרסם שאלה או לא לפרסמה על פי שיקול דעת המערכת, בהתחשב בעומס ולפי העניין.

בברכת התורה,
צוות הנהלת האתר – קוראים נבון.

שלום הרב,

נושא: שיעור בדבר פגם הברית שהרב העביר
תוכן השאלה: שלום לרב.
בכאב גדול, אני נמצא בתקופה שבה אני מנותק מעצמי. נפילות בפגם הברית, ייאוש וחוסר תקווה. אני נמצא במעין מעגל חוזר ונשנה שאני לא יוצא ממנו- הוא מתעצם, ואני מתעייף מלשרוד את היום יום.
הרב דיבר על לימוד עומק דברי אגדה. אשמח להדרכה בלימוד- מה הכוונה? אילו ספרים? איך ללמוד אותם בצורה שתסייע לי לחזור ולהתחבר לעצמי?
וכן, איך אני שואב כח בהתמדה בלימוד?

כדאי ללמוד בצורה יסודית  ספר מורה נבוכים חלק א, וכן מסילת ישרים. לעשות הרבה חסד, ללמד חומש לילדים, לקרוא בתורה.